Jak prožít „šťastné a veselé“, když váš vztah šťastný a veselý už není?

Internet i většina tištěných plátků, jsou dnes doslova přehlceny radami a články na téma, jak prožít dokonalé svátky. Jak nepřibrat o Vánocích na váze, anebo jak celý ten shon zvládnout bez stresu. Napadlo mne se zaměřit na sváteční atmosféru trošku z jiného úhlu pohledu. Začala jsem tedy hledat. Prostudovala jsem různé servery i časopisy na prodejnách. Moje zjištění mne šokovalo. Nikde ani zmínka o tom, jak sváteční chaos přežít, když se váš vztah hroutí, jako domeček z karet.

Proč zrovna teď?

Pokládáte si tisíce otázek denně a všechny zní podobně. Co si bez něj počnu? Jak mám prožít Silvestr, sama? Prostě jen nedokážete pochopit, jak je možné, že zrovna vám se rozpadá život, když byste měla slavit a radovat se. Vaše neshody a nevraživost trvají již delší dobu. S příchodem svátečního času, vše vnímáte zřetelněji.

Nedopisujte čárku tam, kde život napsal tečku

Prosinec je už sám o sobě měsíc plný nostalgie. Je posledním v řadě a značí dovršení cyklu. Nikdo přeci nemůže chtít ukončovat rok společně se svým těžce vybudovaným vztahem. Nikdo vám nedokáže poskytnout jistotu. Ať už v podobě opět nalezeného souladu se současným partnerem, nebo v podobě nového. Nejistota je nepříjemná, horší než smutek.

Co když ale nemáte na výběr? Jak tedy skloubit svátky se smutkem, který vás rve na kusy?

Nechte to „uležet“

Prozatím jen rozchod oba dva zvažujete, ale na sto procent si jistí nejste?

Může se stát, že na vás také dolehne sváteční atmosféra a jako očarovaní kouzlem Vánoc, najednou budete přesvědčení, že se vše zázračně samo opraví. Jenomže nic netrvá věčně a tak samo i Vánoce brzy pominou. A vy? Opět se ocitnete v tom bludném kruhu.

Je možné, že nadcházející atmosféra pozitivně zapůsobí na vás oba a postupem času si uvědomíte, že jediné co jste potřebovali, byly právě dny odpočinku, volna a ostatních rušivých elementů, které na vás během roku útočí ze všech stran.

O svátcích tedy nepodnikejte důležité rozhodnutí, týkající se Vaší společné budoucnosti. Vše nechte „uležet“ do doby, než se vaše mysl opět nastartuje v běžném režimu.

Kvůli dětí

Pokud již nyní oba dva víte, že nastal konec vaší společné cesty životem a rozvod, nebo rozchod, jsou nevyhnutelné, nelámejte situaci zbytečně přes koleno.

Je nesmysl předstírat něco co není a brzy zřejmě pomine. Pokud jste se tedy společně domluvili na rozchodu, udělejte to co možná nejdříve. Jistě uděláte lépe, když se s partnerem sejdete, jen na Štědrovečerní večeři a odbalení dárků, než si pít krev den za dnem.

Nechci být na Vánoce sama, nechci, aby byl on sám

To nechce nikdo. Jiné dny v roce také zřejmě budete bez protějšku. Tedy pokud si nenajdete nového partnera, samota se vám nevyhne. Proč oddalovat nevyhnutelné a bolest všech zúčastněných zbytečně prodlužovat? Čím dříve se k tomu postavíte čelem, tím dříve všechna bolest pomine.

A kdo ví, třeba příští vánoce budou i pro vás šťastné a veselé.


Článek už byl 13x doporučen na Facebooku, doporuč jej i ty. Doporuč článek svým přátelům na Facebooku

BezvaZena.cz