Když je tchyně problém, aneb když vám maminka partnera otravuje život

Tchyně a uzený, nejlepší jsou studený! Také vám při přečtení nadpisu našeho dnešního článku v hlavě okamžitě vyskočila tahle známá věta? První setkání s maminkou partnera je pro většinu žen stresující událost.

V mnoha případech se ani není čemu divit - zatímco některé ženy čeká milá a věčně se usmívající žena, jiné už ve dveřích přivítá protivná semetrika. Tchyni si nevyberete, partnera ano. A pokud vám život sužuje některý z následujících typů tchyní, pak byste si měli rozmyslet, jestli vám vztah s partnerem (jejím synem) skutečně stojí za to.

Tchyně číslo jedna: bu bu bu, boj se!

Mít respekt z rodičů je jedna věc. Mít z rodičů strach je věc druhá - a to není zrovna v pořádku. Možná žijete s partnerem, jehož maminka už jako malého týrala - ať už psychicky nebo fyzicky. Takoví muži jsou pak naučeni, že maminka se musí za každou cenu poslouchat, jinak přijde trest.

Zkrátka mají ze své mámy strach. A co z toho plyne? Že možná i vám partner plní všechna přání jen proto, že se bojí, co by přišlo, kdyby tomu tak nebylo. A není nic horšího, nežli se strachovat, jestli vám dělá radost z lásky, nebo proto, že má jednoduše strach.

Tchyně číslo dva: haló, haló, tady maminka!

Je v pořádku ozvat se svým rodičům. Třeba jim i několikrát do týdne zavolat, případně se za nimi stavit. Horší je to v případě, kdy mamince nestačí, že se jí synáček ozve 2-3x do týdne, ale vyžaduje po něm prakticky denní kontakt. Je schopná volat každý den a to klidně několikrát.

Pokud váš partner při každém zazvonění telefonu poslušně hovor zvedá a je mu naprosto jedno, co zrovna dělá (jako jestli s vámi například zrovna neleží v posteli a neschyluje se k milování) pak byste měli zpozornět. Tohle totiž není tak úplně normální.

Tchyně číslo tři: se vším pomůžu a poradím!

Do třetice všeho dobrého tu máme tchyni, kterou bychom mohli pracovně nazvat třeba mučednice. Tyhle maminky se projevují tak, že si nikdy na nic nestěžují, všechno vydrží a za každé situace vám nabízí svou pomoc.

Jasně, zpočátku to může být docela fajn, že vám přítelova maminka pomůže, a když potřebujete, tak poradí, ale později zjistíte, že to z její strany není tak úplně upřímná pomoc, jako spíše snaha mít vás pod kontrolou a svým způsobem vámi manipulovat.

Tchyně číslo čtyři: tohle děláš špatně, tamto neumíš!

Jako poslední zmíníme tchyni, která neumí nic jiného, nežli svého syna za všechno kritizovat. Ať udělá cokoli, je to podle jeho mámy špatně. Pokud se s takovým chováním a jednáním musel váš partner setkávat už od raného dětství, pak se z něho s největší pravděpodobností vyklubal emočně slabý jedinec, který si příliš nevěří a pokaždé, když něco udělá, očekává, že jeho výkon někdo zhodnotí.


Autor: Redakce

Článek už byl 2x doporučen na Facebooku, doporuč jej i ty. Doporuč článek svým přátelům na Facebooku

BezvaZena.cz