Netrap se. Začni žít! Aneb jak začít znovu po rozchodu?

Rozchod je pro spoustu z nás velice citlivé téma. Zvlášť v případě, že jste vztah neskončily vy, ale váš partner. Jak na to všechno rychle zapomenout a začít opět od znovu? Je to těžké, nejtěžší je však zapomenout na krásné vzpomínky, ale nebojte se, jde to! Přečti si náš článek do konce a uvidíš, že na jeho konci budeš mít jiné myšlenky, cíle i nový postoj na samotnou věc.

Těžko se zapomíná na krásné vzpomínky

Dal vám kopačky? Nebo udělal něco špatného, před čím jste ho varovala a rozešla jste se vy? Ať už to bylo, jakkoli není důvod se nad tím pozastavovat. Oplakala jste si to dostatečně a teď je čas začít znovu žít.

Úplně na začátek se zbavte jeho věcí. Ať už jsou to dárky, které vám nosil, jeho pyžamo či košile, které si u vás nechal či jeho zubní kartáček. Vraťte mu vše zpět (rozhodně ale ne osobně - pokud byste s ním opět mluvila, mohlo by to být mnohem horší a tento článek by potom přišel nazmar - raději zvolte poštovní zásilku) nebo to rovnou vyhoďte do popelnice.Během balení jeho věcí do pytle si můžete začít také psát seznam jeho chyb. Pomůže vám se rychleji vzpamatovat, protože když budete mít seznam jeho chyb přímo před sebou, zjistíte,že vlastně nestojí za to uronit pro něj další slzu. Nestojí za to, abyste byla celé dny zavřená doma a přemýšlela, zda to tak mělo být.

Milé dámy, on za to skutečně nestojí!

Začněte žít po svém

Stále vás bral ven jen za svými kamarády? Kvůli vztahu jste opomíjela své vlastní kamarádky nebo své zájmy? Když jste se dívali na film, vybíral pouze jeho oblíbené akční filmy, horrory nebo krváky? Je čas na změnu.

Jste single, dělejte to, co vás baví!

Dělat vlastní rozhodnutí a nebýt nikým ovlivňována. Jít ven a vrátit se v pozdní hodiny, protože víte, že vás doma nikdo nečeká. NYNÍ JE DOVOLENO VŠECHNO! Tak toho využijte a vyrazte s kamarádkami ven, pusťte si zamilovaný film a udělejte si pořádnou mísu sladkostí. Uspořádejte si s kamarádkami holčičí den, ve kterém o sebe budete navzájem pečovat. Vyrazte si do baru a sbalte nějakého muže (ale ne do postele, na to je ještě brzy). Zajděte si do kosmetického salonu nebo si kupte něco pěkného na sebe.

Využijte volný čas, který teď máte a investujte ho do sebe samé. Budete se cítit mnohem lépe.

Změna je život a u rozchodu to platí dvojnásob

Když Amanda (Cammeron Diaz) ve filmu Prázdniny skončila opuštěná a v depresích krátce před Vánoci, co udělala? ZMĚNILA PROSTŘEDÍ. Sbalila se a vydala se na opačnou stranu států, jen aby na vše zapomněla.

https://www.youtube.com/watch?v=BDi5zH18vxU

Udělejte to jako Amanda, sbalte si věci, vezměte si v práci dovolenou a:

● vyrazte do lázní

● jeďte na týden k moři

● jeďte na hory lyžovat

● kupte si poznávací zájezd

● odjeďte s kamarádkami na chalupu

● absolvujte vysněný kurz

Určitě přijdete na mnoho dalších možností, jak vypnout, přijít na nové myšlenky a chvíli se bavit v úplně cizím prostředí. V takovém, které vám nebude připomínat bouřlivý rozchod.

Stejně jako Amanda, ve filmu Prázdniny, brzy přijdete na nové myšlenky. Narazíte na nové lidi, poznáte nová místa a třeba dokonce narazíte na fajn chlapa, který vám bude sympatický. Rozhodně ale netlačte na pilu a do nového vztahu se nežeňte po hlavě. Raději tomu dejte čas.

Nejprve si urovnejte vlastní život, teprve potom do něj přijměte někoho dalšího.

Několik tipů po rozchodu, kterými je dobré se řídit

Rozchod je skutečně bolestivé téma a abyste se vyvarovala dalšímu špatnému vztahu, který vám zlomí srdce ještě víc, poučte se z toho předchozího.

1. Rozešel se s vámi. Dobrá, tak se poučte z předchozích omylů a příště buďte vybíravější

Byl váš bývalý přítel pruďas? Neustále chodil pozdě na vaše schůzky? Příliš pil nebo se věnoval kamarádům místo vám? Buďte před dalším vztahem mnohem vybíravější a hledejte muže, který nemá chyby vašeho ex. Samozřejmě, že nenajdete dokonalého muže.

● Můžete však najít skoro dokonalého.

● Lepšího, než byl váš ex.

● Mnohem vnímavějšího muže, který tu bude pro vás, když to budete potřebovat.

2. Zapomeňte na sex po rozchodu

Domluvili jste se s vaším ex, že tu pro sebe budete v případě potřeby vašich sexuálních buněk? Zapomeňte na takovou hloupost! Právě tohle je příležitost, jak velice rychle spadnout do vyšlapaných kolejí a opět se nechat vtáhnout do minulého vztahu.

Vzpamatujte se a udělejte za svým minulým životem velkou a tlustou čáru.

3. Nevěšte se kamarádkám na krk

Často to tak bývá. Kamarádky jsou prvním místem, kam se chodíme vyplakat. Není na tom nic špatného, tedy do chvíle, kdy je to pouze pro vyplakání. Jakmile s kamarádkami chodíte každý den na párty, pořád chcete, aby tu byly pouze pro vás, je někde něco špatně. Kamarádky tu pro vás vždy budou, ale nechtějí vám nahradit vašeho ex. I ony mají svůj život a vy ho máte také.

Zbrzděte na chvíli a zkuste se věnovat chvíli sama sobě.

4. Poplačte si, ale jděte dál

Týden, dva, čtyři pryč a o vás pořád nikdo neslyšel? NEBLÁZNĚTE PROBOHA! JE ČAS JÍT DÁL.

Změňte prostředí, vyrazte na nákupy nebo si najděte nějaký kurz a naučte se německy, jak už po tom toužíte roky nebo už konečně dopište ten román, který máte v šuplíku rozepsaný už dobré čtyři roky. Nastala chvíle zapomenout na minulost a díky malým změnám toho můžete dosáhnout.

Rozhodně však neseďte doma jako pecky, které prolévají potoky slz. Nejste přeci malá holka, kterou vezme její první rozchod.

Uvědomujete si vůbec, že máte momentálně všechen volný čas sama pro sebe? Můžete ho věnovat sebevzdělání či kariéře.

● Toužíte povýšit? Pak věnujete všechen čas práci. Snažte se udělat na šéfa dobrý dojem. Pomozte mu zorganizovat nadcházející akci nebo mu představte váš návrh na vylepšení vztahů s klienty. Uvidíte, že to ocení, a navíc máte teď hromadu času na návrhy.

● Práce vás už nebaví a přemýšlíte o změně? Je čas na tom zapracovat. Porozhlédněte se po nabídkách práce. Obvolejte podniky a firmy a domluvte si s nimi pohovor. Uvidíte, že brzy najdete svoji práci snů a pokud nemůžete najít vaše vysněné povolání, zkuste zvážit podnikání. Dnes je mnoho úspěšných podnikatelek, které se rozhodly vzít svůj život do vlastních rukou. Po rozchodu je na to ta správná chvíle.

5. Neházejte flintu do žita

Ne všichni muži jsou stejní. Pokud se od rozchodu díváte na všechny muže jako na vašeho ex, děláte chybu. Někde mezi nimi je ten, co vám pomůže zahojit vaše bolavé srdce. Vyvarujte se chybám, které měl váš bývalý a zkuste se dívat okolo sebe, třeba právě ten muž přes ulici, který na vás pořád zírá, bude mnohem lepší partie než váš ex. Ovšem není třeba všechno uspěchat. Na nový vztah máte dost času.

Zapomeňte na nepříjemné chvíle dobrým filmem a šálkem kakaa

NAPIŠTE SI NA PAPÍR, CO CHCETE ZMĚNIT. Jaký je váš životní cíl nebo kam všude se chcete podívat. Své cíle a plány si pak rozvrhněte do kalendáře a snažte se si je splnit. Budete myslet sama na sebe a to, čeho chcete v životě dosáhnout, na vašeho ex brzy úplně zapomenete.

Pokud chcete něco příjemnějšího udělat hned teď, pak si dnes večer pusťte některý z těchto filmů. Jsou to klasiky, které se pro toto období určitě hodí.

1. Jak být single (2016)

2. Prázdniny (2006)

3. Thelma a Louise (1991)

4. Rozchod (2006)

5. Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

6. Duch (1990)

7. Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

8. Ženy v pokušení (2010)

Doufám, že vám tento článek pomohl a že už víte, na co se máte v tuto chvíli zaměřit. Rozhodně už přestaňte myslet na to co bylo, věnujte se raději tomu, co bude.

Zdroje fotografií: pexels.com, pixabay.com


Autor: Redakce

Článek už byl 4x doporučen na Facebooku, doporuč jej i ty. Doporuč článek svým přátelům na Facebooku

BezvaZena.cz