Nevycházíte s kolegy v práci? Možná kolem sebe máte ty nejotravnější!

Většina z nás stráví v práci podstatnou část dne. Nezáleží na tom, jestli pracujete v bance, každý den sedíte v obchodě na kase nebo se třeba řadíte k pedagogům - určitě nám dáte za pravdu, že vyjít s kolegy je kolikrát opravdu nadlidský úkol.

Ne všichni nám nutně musí sednout, a jak se často říká - rodinu, sousedy a kolegy v práci si nevyberete. Možná ani vy se svými kolegy v zaměstnání příliš nevycházíte, moc si s nimi nerozumíte a oni jsou i jedním z důvodů, proč se vám do práce nechce.

Nejotravnější kolegové v práci

Každý jsme jiný, což je na jednu stranu dobře. V životě potkáme spoustu lidí, někteří nám padnou do oka, jiní naopak ne. Co se týče kolegů v práci, my jsme si pro vás připravili seznam těch úplně nejotravnějších. Tak schválně - není mezi následujícími otravy náhodou i váš kolega, hm?

Všechno vím, všechno znám, všude jsem byl/a

Jako prvního z nejotravnějších kolegů zmíníme tzv. brouka pytlíka. Tenhle člověk všechno ví, všechno zná, se vším si dokáže poradit, všechno umí nejlíp a všude byl nejméně 3x.

Nemáte ho náhodou ve své práci? Možná totiž i vám otravuje život kolega či kolegyně, jež ze sebe dělá experta naprosto na všechno a myslí si o sobě až příliš. Dokáže vám poradit, jak zprovoznit kopírku, zná nejlepší recept na jablečný štrúdl, vyzná se ve finančnictví, a kdyby se mu zachtělo, klidně by sestrojit i bombu.

Jak se proti němu bránit?

Tohohle kolegu je nejlepší ignorovat. Chlubílkové a všeználkové totiž milují pozornost, chtějí, aby je jejich okolí obdivovalo, a pokud se jim ničeho takového nedostane, brzy je to přestane bavit a zkusí to jinde.

Ty jsi moje zlatíčko, beruška, kočička

Jasně, tohle jsou roztomilá pojmenování, kterými se můžeme navzájem častovat s partnerem, případně je mohou milující maminky používat pro oslovení svých ratolestí - ani v jednom případě by se nad oslovením zlatíčko nebo broučku pravděpodobně nikdo nepozastavil, protože je to normální.

Moc normální už to ale není v případě, když vás kolegyně nebo dokonce kolega oslovuje jmény jako kočičko, micinko a podobně. Nejenže je to otravné, ale místy už to může být pěkně vlezlé a nepříjemné.

Jak se proti němu bránit?

Jestliže vám vadí, když vám daný člověk říká podobnými zdrobnělinami, zkuste jej požádat, aby vás oslovoval normálně jménem. Někdy stačí jen taktně upozornit a danému člověku dojde, že je vám to nepříjemné. Setkat se ale můžete i s člověkem, kterému to jednoduše nedojde a pak je asi nejrozumnější se s tím nějak smířit. A nebrat si to osobně.

Tohle je špatně, tohle se nepodaří, tamto je na nic

Kolega či kolegyně negativista. I takové můžete mít kolem sebe v práci a pravda je taková, že potkávat se denně s negativně založenými lidmi není zrovna kdovíjaká výhra. Můžete se totiž nažit sebevíc, ale po určité době začne onen negativista přenášet svou špatnou náladu a negativní pohled na svět přenášet i na vás.

Jak se proti němu bránit?

Na negativního člověka platí pravý opak - tedy pozitivní člověk. Zkuste se na dotyčného usmívat, naopak se vyhněte tomu, abyste přizvukovali jeho názorům a sdíleli s ním jeho negativní postoj.


Autor: Redakce

Článek už byl 2x doporučen na Facebooku, doporuč jej i ty. Doporuč článek svým přátelům na Facebooku

BezvaZena.cz