Podomácku vyrobený peeling je ten nejlepší. A my máme recept!

Pravidelný peeling naší pokožce jedině prospěje. Díky peelingu se zbavíme odumřelých buněk kůže, naše pokožka se krásně prokrví, bude jemnější na dotek a zdravější na pohled.

Provádět bychom jej měli určitě pravidelně, ideálně třeba 1-2x do týdne. Nic na tom není, můžete peelingovou očistu zahrnout do klasické koupele nebo si z péče o vlastní tělo udělat příjemný rituál.

V dnešním článku vám dáme několik receptů na podomácku vyrobený peeling, u kterého budete vědět, co přesně obsahuje a navíc vás jeho výroba vyjde mnohem levněji, nežli kdybyste si zaběhli do drogerky nějaký peeling koupit. Tak co říkáte? Jdete do toho s námi?

Recept na kávový peeling

Jako první zde máme peeling s vůní kávy, který si zaručeně zamiluje každá z vás, která kávu miluje a nádherně jí voní. Pro výrobu tohoto peelingu si připravte odličovací mléko nebo čisticí gel a jednu lžičku rozemleté zrnkové kávy.

Pečlivě promíchejte, vznikne vám kašička, se kterou následně proveďte důkladný a přitom jemný peeling obličeje a klidně i dekoltu. Následně stačí jednoduše opláchnout.

Recept na medový peeling

Druhým receptem bude medový peeling, který bude příjemně sladký, ale jíst ho samozřejmě nemusíte. Abyste si mohli medový peeling připravit, budete potřebovat lžíci medu, lžíci krystalového cukru a tyto dvě ingredience pak stačí jednoduše smíchat.

Opět vám vznikne kašička, se kterou si promasírujte rty. Ještě jednou upozorňujeme, že je to opravdu kalorická bomba, takže pokud si držíte štíhlou linii, doporučujeme si rty neolizovat. Peeling nechte na rtech působit alespoň 10-15 minut.

Recept na kokosový peeling

Do třetice všeho dobrého tu máme peeling, který si oblíbí ty z vás, které nedokážou odolat příjemné vůni kokosu. Řeč bude o kokosovém peelingu, jehož příprava je opět velice jednoduchá.

Tentokrát peeling vyrobíte smícháním jedné lžíce krystalového cukru a dvou kávových lžiček kokosového oleje. Promícháte a vzniklou kašičku si nanesete na rty. Necháte působit 10 minut a opláchnete.

Recept na slaný peeling

Aby toho sladkého nebylo tolik, připravili jsme si pro vás i recept na slaný peeling, který bude tentokrát určený pro vaše chodidla. Na jeho výrobu budete potřebovat jednu deci olivového oleje a 2-3 lžíce hrubé mořské soli.

Promícháte a se vzniklou kašičkou si provedete peeling chodidel, která si stejně jako jiné části těla zaslouží vaší pravidelnou pozornost. Po peelingu nohám dopřejte ještě teplou lázeň, po které je namažte vyživujícím krémem a na noc zabalte do bavlněných ponožek.


Autor: Redakce

Článek už byl 9x doporučen na Facebooku, doporuč jej i ty. Doporuč článek svým přátelům na Facebooku

BezvaZena.cz