První rande a placení: lze pořád očekávat, že se toho ujme muž?!

Chystáte se na první rande a od partnera jste přijali pozvání do restaurace. Mnoho žen si myslí, že když je muž pozve na večeři, spadá otázka placení automaticky na jeho bedra - přeci když někoho zvu, tak platím.

Možná to takhle fungovalo kdysi dříve, kdy muži skutečně hrdinně vytasili peněženky, když došlo na placení společného účtu. V současné době už to bohužel taková samozřejmost není a ženy jsou kolikrát nemile překvapeny, když muž očekává podíl na zaplacení účtu - nebo ještě hůř, když po ženě chce, aby se placení ujala ona sama.

Zveš mě? Platíš!

Dříve bylo jakýmsi zvykem, že pokud šla dvojice na večeři, útratu platil automaticky muž. Bez jakéhokoli rejpání vytáhl šrajtofli a společný účet beze slova zaplatil. Na ženu tím samozřejmě udělal dojem, což možná bylo i cílem. Není se tedy čemu divit, že ženy i dnes očekávají, že když jsou zvané, platit nemusí. Co když se ale muž k placení nemá?!

Nechte věci plynout

Pokud společně vyrážíte na večeři, byli byste sami proti sobě, pokud byste celou dobu mysleli pouze na jediné: kdo z nás dvou to zaplatí?! Společné chvíle si máte užívat, nikoli se užírat představou, jestli zaplatí on, nebo vy.

Prostě nechte věcí volně plynout, užívejte si a až dojde na placení, vyčkejte. Pokud jste na rande s gentlemanem, pak se nemusíte obávat - s největší pravděpodobností bude placení na něm a on se toho zhostí se ctí.

Může žádat polovinu

Druhou variantou možného scénáře je dělení se o útratu. Někteří muži nemají problém a své polovičce narovinu řeknou, že útratu platí společně.

Jasně, když sedíte u večeře a číšník donese účet, je docela drzé, když muž okamžitě vyhrkne „platím jenom za sebe, měl jsem tohle a tohle a tohle“ - pak se není čemu divit, že vám brada cinkne o podlahu. Nicméně se takovým sledem událostí nenechte vyvést z míry, útratu za sebe zaplaťte a pak popřemýšlejte, jestli takový muž vážně stojí i za druhé rande.

Když to nechá na vás

Do třetice všeho dobrého (i když v tomto případě spíše zlého) se může stát, že budete nucena platit vy. Nejednou se stalo, že když došlo na placení, muž sedící naproti ženě najednou dělal, že si zapomněl peněženku, nebo se tvářil, že vůbec neví, co se po něm chce.

Tehdy vám asi nezbude nic jiného, nežli útratu zaplatit za vás za oba (ledaže byste si chtěli domluvit brigádu v kuchyni a postavit se ke dřezu) a i v tomto případě vážně zhodnotit, jestli vám ten muž, který se vymlouval na zapomenutou peněženku, opravdu za to stojí.


Autor: Redakce

Článek už byl 2x doporučen na Facebooku, doporuč jej i ty. Doporuč článek svým přátelům na Facebooku

BezvaZena.cz