Všechno víte a ve všem jste nejlepší: jaké zlozvyky vám ničí kariéru?!

Cílem každého z nás je podávat v zaměstnání co možná nejlepší výkony. Neustále se snažíme zlepšovat, chceme se na kariérní dráze posunovat kupředu a neusnout na vavřínech.

I přes veškerou snahu se nám ale mnohdy nedaří tak, jak bychom si přáli, nebo jak bychom vzhledem k vynaloženému úsilí očekávali. Proč?! Odpověď je jednoduchá: často si totiž úspěch v práci sami sabotujeme. Pojďme si o tom v dnešním článku říci něco více!

Nešlapete si po svém kariérním štěstí…?

Možná máte práci, která vás baví, naplňuje a do které se těšíte. Snažíte se, motivujete sami sebe, chcete se zlepšovat, zdokonalovat, posunovat. Jenže se nedaří, stále stagnujte na místě a upřímně - ani mezi kolegy nejste zrovna dvakrát populární. Je naprosto v pořádku, že vás napadá otázka, proč tomu tak je. Možná by bylo lepší zeptat se jinak: co dělám špatně?!

Chyby, které vás stojí kariéru

V následujících řádcích vám prozradíme velmi časté chyby, kterých se dopouštíme sami a tím pádem sami sobě ničíme kariéru. Kdo ví - možná se mezi následujícími kariérními přešlapy najdete i vy a zamyslíte se, jestli náhodou není potřeba něco změnit!

1. Všechno víte, všechno znáte

Nikdo nemá rád všeználky. Projevují se tak, že všechno znají, všechno vědí, všude byli a všechno umí nejlépe. Jejich vlastností je neustálé poukazování na chyby druhých a jejich poučování, jak to mají dělat správně.

Pokud se i vy takto v práci projevujete, nemůžete se divit, že se vám kolegové spíše vyhýbají. Nikdo nechce poslouchat, že to či ono dělá špatně a měl by to dělat jinak. To prostě nedělá dobrotu.

2. Tohle jde naprosto mimo mě

Někdy je na místě se nad určité věci povznést a dívat se na ně s nadhledem. Pokud tohle člověk dokáže, zpravidla si u druhých vyslouží obdiv. Jenže ne nadarmo se říká, že všeho moc škodí.

Kdo se v práci projevuje tak, že je mu všechno jedno a tváří se, že se ho naprosto nic netýká a všechno jde mimo něj, ten nemůže být překvapený, že si velmi brzy zadělá na pořádný problém. Nejen kolegové, ale především nadřízení pak nabudou dojmu, že je vám jedno, co děláte a nezáleží vám na tom, jestli se posunete vpřed.

3. Ve všem jsem perfektní

Tahle chyba tak trochu souvisí s tou první - a když se zkombinují, je zaděláno na pořádný malér. Jestliže i vy svým kolegům neustále opakujete, že jste ve všem nejlepší, nikdy nic nepokazíte a neděláte vůbec žádné chyby, pak se jim nedivte, že vás nemají zrovna v lásce.

Uvědomte si, že jsme jen lidi a nikdo z nás není dokonalý. Dokonce ani ten, co si to o sobě rád myslí a ještě radši to pořád předhazuje ostatním.


Autor: Redakce

Článek už byl 14x doporučen na Facebooku, doporuč jej i ty. Doporuč článek svým přátelům na Facebooku

BezvaZena.cz