Vyrobte si vlastní balzám na rty a dopřejte si tu nejlepší péči

Pomalu se nám blíží studenější období v roce, které s sebou přináší celou řadu změn. Na nízké teploty negativně reaguje nejen naše pokožka, ale samozřejmě i vlasy nebo rty, kterým příliš nesvědčí, když je venku mínus a mráz, jež nepříjemně štípe.

My se dnes společně zaměříme především na rty, které nás dokážou potrápit nejen v zimě, ale klidně i kdykoli během roku. Když se řekne péče o rty, většinu z nás automaticky napadne balzám - ten dokáže hodně pomoci, rty hydratuje a chrání.

A co kdybychom vám řekli, že si balzám na rty můžete vyrobit sami doma? Je to zábava, nevyjde to draho a navíc některé balzámy i skvěle chutnají. Podívejte se na naše recepty a posuďte sami!

Recept na bylinkový balzám na rty

Jako první tu pro vás máme bylinkový balzám na rty, které obsahuje jen samé kvalitní věci. Navíc spojení bylinek a zdraví je známé jako lidstvo samo, takže to jednoduše nemůže dopadnout jinak, nežli skvěle.

Na výrobu tohoto bylinkového balzámu na rty budete potřebovat 4 lžičky měsíčkového oleje, 10 g včelího vosku, pár kapek vámi vybraného esenciálního oleje a bylinky dle vlastního výběru - použít můžete měsíček, heřmánek, meduňku nebo třeba levanduli.

Recept na kakaový balzám na rty

Druhým receptem je kakaový balzám na rty, k jehož výrobě potřebujete jen tři suroviny: včelí vosk, jojobový olej a kakaové máslo. Od každé suroviny použijte cca 10-12 gramů, vosk a kakaové máslo nechte nejdříve ve vodní lázni rozpustit, pak k nim přidejte jojobový olej a dobře promíchejte.

Recept na meruňkový balzám na rty

Do třetice všeho dobrého vám představíme recept na meruňkový balzám na rty. Jeho výroba spočívá v tom, že smícháte včelí vosk, bambucké máslo, které necháte společně rozpustit ve vodní lázni, a následně k nim přidáte meruňkový tekutý olej.

Čím více oleje přidáte, tím výraznější bude jeho vůně, pozor ale na to, aby vámi vyrobený balzám následně nebyl příliš tekutý, v takovém případě je potřeba přidat buď vosk, nebo máslo.

Recept na medový balzám na rty

Pokud máte rádi med, recept na medový balzám na rty vám určitě udělá radost. K jeho výrobě budete potřebovat základní suroviny: včelí vosk, tuhé máslo (může být bambucké) a samozřejmě nesmí chybět med.

Dejte si ale pozor, vyrobený balzám nemá kdovíjakou trvanlivost, proto určitě doporučujeme vyrábět si jej podle potřeby spíše v menším množství, které rychleji spotřebujete.


Autor: Redakce

Článek už byl 15x doporučen na Facebooku, doporuč jej i ty. Doporuč článek svým přátelům na Facebooku

BezvaZena.cz